GEDCOM (1.0.1) - en to jv translation catalogue (33 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Comments
jv: Komèntar

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Parents
jv: Baboné

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: All
jv: Kabèh

en: Page
jv: Kācā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Today
jv: Dinā iki

en: About
jv: Ngenani

en: Search index
jv: Nggolèki indeks

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Search result
jv: Kasil panggolékan

en: Asc
jv: Urut Maju

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
