GEDCOM (1.0.1) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Comments
oc: Comentaris

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Comment
oc: Comentari

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Events
oc: Eveniments

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Today
oc: Uèi

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Family
oc: Familha

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: About
oc: A prepaus

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Search result
oc: Resultat de la recèrca

en: Select any filter and click on Apply to see results
oc: Seleccionatz n'importe quel filtre e clicatz sus Aplicar per veire los resultats

en: Master
oc: Maître

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).
