GEDCOM (1.0.1) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Comments
ru: Комментарии

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Parents
ru: Родители

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Comment
ru: Комментарий

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Events
ru: Мероприятия

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Today
ru: Сегодня

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Children
ru: Потомки

en: Offset
ru: Пропустить

en: Search content
ru: Поиск по содержанию

en: About
ru: Информация

en: event
ru: событие

en: ascending
ru: возрастание

en: descending
ru: убывание

en: Birthdays
ru: Дни рождения

en: Search index
ru: Поисковый индекс

en: Database Server
ru: Сервер баз данных

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Search result
ru: Результат поиска

en: Select any filter and click on Apply to see results
ru: Выберите любой фильтр и нажмите Применить для просмотра результата

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ru: Дата в виде CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ru: Формат даты ГГГГММ.

en: Date in the form of YYYY.
ru: Формат даты ГГГГ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ru: Формат даты ММ (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ru: Формат даты ДД(01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ru: Формат даты НН(01-53).
