GEDCOM (1.0.0) - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Parents
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Import
sv: Importera

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Created
sv: Skapad

en: Create
sv: Skapa

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Comment
sv: Kommentar

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Today
sv: Idag

en: Changed
sv: Ändrad

en: Apply
sv: Applicera

en: Children
sv: Barn

en: Offset
sv: Kompensera

en: Family
sv: Familj

en: Search content
sv: Söka efter innehåll

en: About
sv: Om

en: event
sv: aktivitet

en: Birthdays
sv: Födelsedagar

en: Search index
sv: Sökindex

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Search result
sv: Sökresultat

en: Select any filter and click on Apply to see results
sv: Välj valfritt filter och klicka på applicera för att se resultaten.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Date in the form of CCYYMMDD.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMM.

en: Date in the form of YYYY.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
sv: Datum på formen MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
sv: Datum på formen DD (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
sv: Datum på formen WW (01-53).
