GEDCOM (1.0.1) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Comments
uk: Коментарі

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Parents
uk: Батьки

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Comment
uk: Коментар

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Events
uk: Події

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Today
uk: Сьогодні

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Children
uk: Діти

en: Offset
uk: Зміщення

en: Family
uk: Сім'я

en: Search content
uk: Пошук за вмістом

en: About
uk: Про модуль

en: event
uk: подія

en: ascending
uk: за зростанням

en: descending
uk: за спаданням

en: Birthdays
uk: Дні народження

en: Search index
uk: Пошуковий індекс

en: Database Server
uk: Сервер баз даних

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Search result
uk: Результат пошуку

en: Select any filter and click on Apply to see results
uk: Щоб побачити результат, виберіть довільний фільтр і натисніть "Застосувати"

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Date in the form of CCYYMMDD.
uk: Дата у форматі CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
uk: Дата у форматі YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
uk: Дата у форматі YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
uk: Дата у форматі MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
uk: Дата у форматі DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
uk: Дата у форматі WW (01 - 53).

en: Search Content
uk: Пошук вмісту
