Gem CheckList (1.0.0) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Status
cy: Statws

en: Text
cy: Testun

en: Topic
cy: Testun

en: Select
cy: Dewis
