Gender field (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (7 entries)

en: Resources
sv: Resurser

en: Default
sv: Förvald

en: Fields
sv: Fält

en: Tools
sv: Verktyg

en: Gender
sv: Kön

en: References
sv: Referenser

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
sv: Lista för tillåtna värden: varje nyckel måste vara en sträng på som mest 255 tecken.
