Gender field (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Resources
ja: リソース

en: - None -
ja: - なし -

en: Default
ja: デフォルト

en: Fields
ja: フィールド

en: Tools
ja: ツール

en: Gender
ja: 性別

en: References
ja: 参照

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ja: リストに利用可能な値：それぞれのキーは255文字以下の文字列でなければなりません。

en: - Select a value -
ja: - 値を選択してください -
