Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Resources
fr: Ressources

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Default
fr: Par défaut

en: Fields
fr: Champs

en: Tools
fr: Outils

en: Gender
fr: Sexe

en: Videos
fr: Vidéos

en: References
fr: Références

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
fr: Liste de valeurs autorisées : chaque clé doit être une chaîne de 255 caractères maximum.

en: - Select a value -
fr: - Choisir une valeur -
