Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Resources
oc: Ressorsas

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Default
oc: Per defaut

en: Fields
oc: Camps

en: Gender
oc: Sèxe

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
oc: Lista de valors permeses : caduna de las claus deu èsser una cadena de coma fòrça 255 caractèrs.

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -
