Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Resources
pt: Recursos

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Default
pt: Padrão

en: Fields
pt: Campos

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Gender
pt: Gênero

en: Videos
pt: Vídeos

en: References
pt: Referências

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
pt: Lista de valores permitidos: cada chave deve ser uma string com no máximo 255 caracteres.

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -
