Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Resources
ro: Resurse

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Default
ro: Implicit

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Tools
ro: Instrumente

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ro: Lista valorilor permise: fiecare cheie trebuie să fie un șir text lung de cel mult 255 caractere.

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -
