Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Resources
ru: Ресурсы

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Default
ru: По умолчанию

en: Fields
ru: Поля

en: Tools
ru: Инструменты

en: Gender
ru: Пол

en: Videos
ru: Видео

en: References
ru: Ссылки

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ru: Список допустимых значений: каждый ключ должен быть текстовой строкой длиной не более 255 символов.

en: - Select a value -
ru: - Выберите значение -
