Gender field (8.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Default
tr: Varsayılan

en: Fields
tr: Alanlar

en: Tools
tr: Araçlar

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: References
tr: Başvurular

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
tr: İzin verilen değerler listesi: Anahtarlar en fazla 255 karakter uzunluğunda birer dize olmalı.

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -
