Generate style theme (4.0.7) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Custom
it: Personalizzato

en: Authored by
it: Creato da

en: Example
it: Esempio

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Placeholder
it: Segnalibro
