Generative Summary (1.0.2) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Summary
ja: 概要

en: Rows
ja: 行数

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
ja: 空白にすると、本文を切り詰めたものを概要とします。

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Summary rows
ja: 概要行数

en: Number of summary rows: @rows
ja: 概要の行数: @rows
