Module generator UI (8.x-1.0-alpha0) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Submit
hi: जमा करें

en: For
hi: के लिए

en: Tags
hi: उपनाम

en: Version
hi: संस्करण

en: Number
hi: संख्या

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Import
hi: आयात करें

en: Length
hi: लंबाई

en: Path
hi: मार्ग

en: Email
hi: ईमेल

en: Include
hi: शामिल

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Your message has been sent.
hi: आपका संदेश भेज दिया गया

en: date
hi: तिथि

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
hi: आपका PHP बहुत पुराना है, ड्रूपल को कम से कम PHP %version चाहिए

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: Configuration page
hi: कॉन्फ़िगरेशन पृष्ठ

en: No placeholder
hi: कोई प्लेसहोल्डर नहीं

en: Route name
hi: रूट नाम
