Module generator UI (8.x-1.0-alpha4) - en to jv translation catalogue (31 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Development
jv: Pangembangan

en: Language
jv: Basa

en: For
jv: Kanggo

en: Tags
jv: Tautan

en: Version
jv: Versi

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Weight
jv: Urutan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: Label
jv: Judul

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Include
jv: Klebu

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Comment
jv: Komèntar

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Role
jv: Parāgā

en: Your message has been sent.
jv: Pesen Sampéyan uwis dikirim.

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: date
jv: tanggal

en: Blocks
jv: Blok

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: Not enabled
jv: Ora bisa

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
jv: Instalasi PHP Sampéyan uwis kadaluwarsa. Drupal mbutuhaké saorane PHP versi %version.
