Module generator UI (8.x-1.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Language
mr: भाषा

en: For
mr: च्या साठी

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Import
mr: आयात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Length
mr: लांबी

en: Path
mr: रस्ता

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Authored by
mr: लेखक

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: date
mr: दिनांक

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
