Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to cs translation catalogue (51 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Development
cs: Vývoj

en: Language
cs: Jazyk

en: For
cs: Pro

en: Tags
cs: Štítky

en: Version
cs: Verze

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Length
cs: Délka

en: Path
cs: Cesta

en: User
cs: Uživatel

en: Email
cs: E-mail

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Include
cs: Zahrnout

en: Page title
cs: Název stránky

en: Comment
cs: Komentář

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Authored by
cs: Autor

en: Filters
cs: Filtry

en: First Name
cs: Jméno

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Changed
cs: Změněno

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Join
cs: Připojit se

en: date
cs: datum

en: Blocks
cs: Bloky

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Keys
cs: Klíče

en: Package
cs: Balík

en: Module name
cs: Název modulu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: If
cs: Jestliže

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
cs: Vaše PHP instalace je příliš stará. Drupal vyžaduje alespoň PHP %version.

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
cs: %name: emailová adresa nemůže být delší než @max znaků.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
