Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Language
pl: Język

en: For
pl: Dla

en: Tags
pl: Tagi

en: Version
pl: Wersja

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Weight
pl: Waga

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Length
pl: Długość

en: Path
pl: Ścieżka

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Include
pl: Uwzględnij

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Comment
pl: Komentarz

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Authored by
pl: Autor

en: Merge
pl: Połącz

en: Role
pl: Rola

en: Filters
pl: Filtry

en: First Name
pl: Imię

en: Gender
pl: Płeć

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Object
pl: Obiekt

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Changed
pl: Zmieniono

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Join
pl: Dołącz

en: date
pl: data

en: Blocks
pl: Bloki

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Language code
pl: Kod języka

en: Keys
pl: Klucze

en: Package
pl: Paczka

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: If
pl: Jeśli

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
pl: Wersja preprocesora PHP jest zbyt stara. Najstarszą obsługiwaną przez Drupala wersją PHP jest wersja %version.

en: Dependencies
pl: Zależności

en: 10 seconds from form submission
pl: 10 sekund od wysłania formularza

en: 1 minute from form submission
pl: 1 minuta od wysłania formularza

en: 5 minutes from form submission
pl: 5 minut od wysłania formularza

en: Never expires
pl: Nigdy nie wygasa

en: About the module
pl: O module

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki

en: Route name
pl: Nazwa trasy

en: Generate code
pl: Generuj kod

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
pl: %name: adres e-mail nie może być dłuższy niż @max znaków.
