Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Language
ro: Limba

en: For
ro: Pentru

en: Tags
ro: Etichete

en: Version
ro: Versiune

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Length
ro: Lungime

en: Path
ro: Cale

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Comment
ro: Comentariu

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Authored by
ro: Autor

en: Role
ro: Rol

en: Filters
ro: Filtre

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Changed
ro: Schimbat

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: date
ro: dată

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Permission
ro: Permisiune

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Keys
ro: Chei

en: Package
ro: Pachet

en: Module name
ro: Numele modulului

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Not enabled
ro: Nu este activat

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
ro: Instalarea PHP este prea veche. Drupal necesită cel puţin PHP %version.

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Task title
ro: Denumire sarcina

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: No placeholder
ro: Niciun substituent

en: Route name
ro: Nume rută

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
ro: %name: adresa de e-mail nu poate fi mai lungă de @max caractere.

en: Set the '#box' div to be blue.
ro: Setează div-ul '#box' să fie albastru.
