Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Development
da: Udvikling

en: Language
da: Sprog

en: Number
da: Antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Length
da: Længde

en: Path
da: Sti

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Include
da: Inkludér

en: Page title
da: Sidetitel

en: Comment
da: Kommentar

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Merge
da: Sammenlæg

en: Role
da: Rolle

en: Filters
da: Filtre

en: First Name
da: Fornavn

en: Gender
da: Køn

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Object
da: Objekt

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: Changed
da: Ændret

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Join
da: Tilmeld

en: date
da: dato

en: Blocks
da: Blokke

en: Permission
da: Tilladelse

en: Surname
da: Efternavn

en: Language code
da: Sprogkode

en: Keys
da: Nøgler

en: Set
da: Sæt

en: Package
da: Pakke

en: Module name
da: Modulnavn

en: Machine name
da: Internt navn

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Not enabled
da: Ikke aktiveret

en: If
da: Hvis

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
da: Din PHP-installation er for gammel. Drupal kræver minimum PHP %version.

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: AJAX 'After': Click to put something after the div
da: AJAX 'Efter': Klik for at placere noget efter div'en

en: AJAX 'Alert': Click to alert
da: AJAX 'Advarsel': Klik for at advare

en: AJAX 'Append': Click to append something
da: AJAX 'Tilføj': Klik for at tilføje noget

en: AJAX 'before': Click to put something before the div
da: AJAX 'Før': Klik for at placere noget før div'en

en: AJAX html: Replace the HTML in a selector.
da: AJAX html: Erstat HTML i en selector.

en: AJAX changed: Click to mark div changed with asterisk.
da: AJAX ændret: Klik for at markere div som ændret med en asterisk.

en: AJAX insert: Let client insert based on #ajax['method'].
da: AJAX indsæt: Lad klienten indsætte baseret på #ajax['method'].

en: AJAX 'remove': Click to remove text
da: AJAX 'fjern': Klik for at fjerne tekst

en: Task title
da: Opgavetitel

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: No placeholder
da: Ingen placeholder

en: Route name
da: Rutenavn

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
da: %name: e-mail-adressen kan ikke være længere end @max tegn.
