Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Language
el: Γλώσσα

en: For
el: Για

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Version
el: Έκδοση

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Length
el: Μήκος

en: Path
el: Διαδρομή

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Comment
el: Σχόλιο

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Role
el: Ρόλος

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Gender
el: Γένος

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: date
el: ημερομηνία

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Permission
el: Άδεια

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Package
el: Πακέτο

en: Module name
el: Όνομα μονάδας

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση PHP είναι πολύ παλιά. Το Drupal απαιτεί τουλάχιστον έκδοση PHP %version.

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder

en: No placeholder
el: Χωρίς σύμβολο κράτησης θέσης

en: Route name
el: Όνομα διαδρομής

en: %name: the email address can not be longer than @max characters.
el: %name: η διεύθυνση email δεν μπορεί να έχει περισσότερους από @max χαρακτήρες.
