Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Development
fa: توسعه

en: Language
fa: زبان

en: For
fa: برای

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Version
fa: نسخه

en: Number
fa: عدد

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Label
fa: برچسب

en: Length
fa: طول

en: Path
fa: مسیر

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Include
fa: پیوست

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Comment
fa: نظر

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Role
fa: نقش

en: Filters
fa: صافیها

en: Gender
fa: جنسیت

en: Your message has been sent.
fa: پیغام شما ارسال شد.

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Permission
fa: مجوز

en: Language code
fa: کد زبان

en: Keys
fa: کلیدها

en: Module name
fa: نام ماژول

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Not enabled
fa: غیرفعال

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Route name
fa: نام مسیر
