Module generator UI (8.x-1.0-alpha5) - en to vi translation catalogue (47 entries)

en: E-mail
vi: Thư điện tử

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Development
vi: Phát triển

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: For
vi: Đối với

en: Tags
vi: Thẻ

en: Version
vi: Phiên bản

en: Number
vi: Số

en: Message
vi: Thông điệp

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Import
vi: Nhập vào

en: Label
vi: Nhãn

en: Length
vi: Chiều dài

en: Path
vi: Đường dẫn

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Page title
vi: Tiêu đề trang

en: Comment
vi: Bài bình luận

en: E-mail address
vi: Địa chỉ e-mail

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Merge
vi: Trộn

en: Role
vi: Vai trò

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: First Name
vi: Tên

en: Gender
vi: Giới tính

en: Object
vi: Đối tượng

en: Your message has been sent.
vi: Thông điệp của bạn đã được gửi đi.

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: @type: deleted %title.
vi: @type: đã xóa %title.

en: Join
vi: Tham gia

en: date
vi: ngày tháng

en: Blocks
vi: Khối

en: Permission
vi: Quyền

en: Surname
vi: Họ

en: Language code
vi: Mã ngôn ngữ

en: Package
vi: Kiện hàng

en: Module name
vi: Tên module

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Not enabled
vi: Không bật

en: If
vi: Nếu

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
vi: Bản cài đặt PHP của bạn đã quá cũ. Drupal yêu cầu sử dụng phiên bản thấp nhất là %version.

en: Dependencies
vi: Phụ thuộc
