GenoRing (1.0.0-alpha6) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Value
de: Wert

en: Remove
de: Entfernen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enable
de: Aktivieren

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: License
de: Lizenz

en: Edit
de: Bearbeiten

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Save
de: Speichern

en: Help
de: Hilfe

en: Default
de: Standard

en: Add
de: Hinzufügen

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Upload new file
de: Neue Datei hochladen

en: Other
de: Weitere

en: File type
de: Dateityp

en: Result
de: Ergebnis

en: Default value
de: Standardwert

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Dataset
de: Datensatz

en: Test settings
de: Testeinstellungen

en: Order:
de: Reihenfolge:

en: Data Source
de: Datenquelle

en: Contributors
de: Mitwirkende

en: Notes:
de: Hinweise:

en: Date and Time
de: Datum und Uhrzeit

en: Machine Name
de: Systemname

en: Failed to create directory @directory.
de: Das Verzeichnis @directory konnte nicht erstellt werden.

en: File metadata
de: Dateimetadaten
