GenoRing (1.0.0-alpha6) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Value
it: Valore

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Upload new file
it: Carica nuovo file

en: Other
it: Altro

en: Result
it: Risultato

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Test settings
it: Impostazioni test

en: Data Source
it: Sorgente dati

en: Notes:
it: Note:

en: Date and Time
it: Data e Ora

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno
