Geo Entity (1.0.3) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
