Geo Entity (1.0.3) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Area
ja: エリア

en: Inline
ja: インライン

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Full
ja: すべて

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Token
ja: トークン

en: Create new address
ja: 新しい住所を作成

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Embed
ja: エンベッド

en: Not set
ja: 未設定

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー
