Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Country
fr: Pays

en: Settings
fr: Paramètres

en: Region
fr: Région

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Address
fr: Adresse

en: County
fr: Comté

en: Locality
fr: Localité

en: Dependency
fr: Dépendance

en: Layers
fr: Couches

en: Neighbourhood
fr: Quartier

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder
