Geocode Earth Autocomplete (1.0.0) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Country
ja: 国

en: Settings
ja: 設定

en: Region
ja: リージョン

en: Address
ja: 住所

en: Locality
ja: 地域

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Dependency
ja: 依存

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder
