Geocode Earth Autocomplete (1.0.1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Region
id: Wilayah

en: Address
id: Alamat

en: Locality
id: Lokalitas

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
