Geocode Earth Autocomplete (1.0.2) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Language
fa: زبان

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Region
fa: ناحیه

en: Address
fa: نشانی

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Dependency
fa: وابستگی

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
