Geofield (8.x-1.0-alpha5) - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: enabled
sv: aktiverad

en: Value
sv: Värde

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: North
sv: Nord

en: East
sv: Öst

en: South
sv: Syd

en: West
sv: Väst

en: Settings
sv: Inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Is less than
sv: Är mindre än

en: Is less than or equal to
sv: Är mindre än eller lika med

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is greater than or equal to
sv: Är större än eller lika med

en: Is greater than
sv: Är större än

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Unit
sv: Enhet

en: Feet
sv: Fot

en: Output format
sv: Utmatningsformat

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: @min and @max
sv: @min och @max

en: Distance
sv: Distans

en: Kilometers
sv: Kilometer

en: Origin
sv: Ursprung

en: Meters
sv: Meter

en: exposed
sv: exponerad

en: Is between
sv: Är mellan

en: between
sv: mellan

en: Is not between
sv: Är inte mellan

en: not between
sv: inte mellan

en: Geometry
sv: Geometri

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Geometry Type
sv: Typ av geometri

en: Geofield
sv: Geofält

en: Stores geographic and location data (points, lines, and polygons).
sv: Lagrar geografiska data och platsdata (punkter, linjer och polygoner).

en: Centroid Latitude
sv: Central latitud

en: Centroid Longitude
sv: Central Longitud

en: Left Bounding
sv: Vänstergräns

en: Top Bounding
sv: Övre gräns

en: Right Bounding
sv: Högergräns

en: Bottom Bounding
sv: Nedre gräns

en: LatLong Pair
sv: LatLong par
