Geofield (8.x-1.59) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: enabled
ja: 有効

en: Value
ja: 値

en: disabled
ja: 無効

en: North
ja: 北

en: East
ja: 東

en: South
ja: 南

en: West
ja: 西

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Bottom
ja: ボトム

en: Is less than
ja: より小さい

en: Is less than or equal to
ja: ～以下

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is greater than or equal to
ja: ～以上

en: Is greater than
ja: より大きい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Max
ja: 最大

en: Feet
ja: フィート

en: Output format
ja: 出力書式

en: Distance
ja: 距離

en: Miles
ja: マイル

en: Kilometers
ja: キロメートル

en: Origin
ja: 原点

en: <
ja: より小さい

en: <=
ja: 同じかより小さい

en: >=
ja: 同じかより大きい

en: >
ja: より大きい

en: Is between
ja: 範囲内にある

en: between
ja: 範囲内

en: Is not between
ja: 範囲外にある

en: not between
ja: 範囲外

en: Min
ja: 最小

en: undefined
ja: 未定義
