Geofield (8.x-1.64) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: enabled
ru: включено

en: Value
ru: Значение

en: disabled
ru: отключено

en: North
ru: Северный

en: East
ru: Восточный

en: South
ru: Южный

en: West
ru: Западный

en: Settings
ru: Настройки

en: Default
ru: По умолчанию

en: Top
ru: Вверху

en: Bottom
ru: Снизу

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Max
ru: Макс

en: Feet
ru: Футы

en: Output format
ru: Формат вывода

en: Distance
ru: Расстояние

en: Miles
ru: Миль

en: Kilometers
ru: километр

en: Origin
ru: принадлежность

en: Bounding Box
ru: Ограничитель рамки

en: Meters
ru: Метр

en: Is between
ru: Между

en: between
ru: между

en: Is not between
ru: Не между

en: not between
ru: не между

en: Min
ru: Мин

en: Geometry
ru: Геометрия

en: Latitude/Longitude
ru: Широта/Долгота

en: Geometry Type
ru: Тип геометрии

en: Stores geographic and location data (points, lines, and polygons).
ru: Сохраняет географические данные о местоположении (точки, линии и полигоны)

en: undefined
ru: неизвестно

en: Find my location
ru: Найти моё местоположение
