Geofield (8.x-1.8) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: Value
fa: مقدار

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: From
fa: از

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Feet
fa: فوت

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: <
fa: >

en: Is between
fa: بین

en: between
fa: بین

en: Is not between
fa: در این بین نیست

en: Min
fa: حداقل

en: And max
fa: و حداکثر

en: And
fa: و
