Geofield Map (11.0.5) - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: enabled
cs: zapnuto

en: Value
cs: Hodnota

en: disabled
cs: vypnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Weight
cs: Váha

en: none
cs: žádné

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Upload
cs: Nahrát

en: Options
cs: Možnosti

en: Fields
cs: Pole

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Option
cs: Možnost

en: Position
cs: Pozice

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: normal
cs: normální

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Maximum file size
cs: Maximální velikost souboru

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Pro omezení povolené velikosti souboru zadejte hodnotu typu "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) nebo "50 MB" (megabajtů). Necháte-li prázdné, velikost souboru bude omezena pouze nastavením <em>maximum post</em> a <em>file upload size</em> v PHP. Současný limit je <strong>%limit</strong>.

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Checked
cs: Zaškrtnuto
