Geofield Map (3.0.15) - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: enabled
sv: aktiverad

en: Value
sv: Värde

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Weight
sv: Vikt

en: none
sv: ingen

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Unknown
sv: Okänd

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Options
sv: Alternativ

en: Fields
sv: Fält

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Scale
sv: Skala

en: Provider
sv: Leverantör

en: Option
sv: Val

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Google Maps API Key
sv: Nyckel för Google Maps API

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sv: Förvald bredd på en Google-karta, som en CSS-längd eller i procent. Exempel: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sv: Förvald höjd på en Google-karta, som en CSS-längd eller i procent. Exempel: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Marker
sv: Markör

en: Map type
sv: Typ av karta

en: Map width
sv: Kartbredd

en: Map height
sv: Karthöjd

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Please wait...
sv: Vänligen vänta...

en: tiny
sv: pytteliten

en: small
sv: liten

en: Data Source
sv: Datakälla

en: Providers
sv: Leverantörer

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Min
sv: minsta

en: Geometry
sv: Geometri

en: Maximum file size
sv: Största filstorlek

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
sv: Ange ett värde som "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) eller "50 MB" (megabytes) för att begränsa tillåten filstorlek. Om detta lämnas tomt kommer filstorleken endast att begränsas av PHP:s största post- och filuppladdningsstorlek (nuvarande begränsning är <strong>%limit</strong>).

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Tooltip field
sv: Fält för inforuta

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sv: Separera filändelser med mellanslag eller kommatecken och ta ej med en inledande punkt.

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Geofield
sv: Geofält

en: Checked
sv: Kontrollerad
