Geofield Map (3.0.19) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: enabled
da: aktiveret

en: Value
da: Værdi

en: disabled
da: deaktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Unknown
da: Ukendt

en: Options
da: Valg

en: Fields
da: Felter

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Scale
da: Skalér

en: Provider
da: Udbyder

en: Option
da: Valgmulighed

en: Position
da: Placering

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Satellite
da: Satellit

en: Map type
da: Korttype

en: Max
da: Maks

en: Default value
da: Standardværdi

en: Please wait...
da: Vent venligst…

en: tiny
da: lillebitte

en: small
da: lille

en: Field Name
da: Feltnavn

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
da: Indtast en værdi som "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) eller "50 MB" (megabytes) for at begrænse den tilladte filstørrelse. Hvis du lader feltet stå tomt, vil filstørrelser kun være begrænset af PHP's grænser (aktuel grænse <strong>%limit</strong>).

en: Image style
da: Billedformat

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
da: Adskil endelser med mellemrum eller komma og udelad punktummet.

en: Places
da: Steder

en: Checked
da: Markeret
