Geofield Map (3.0.21) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Value
hi: मान

en: disabled
hi: अक्षम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Weight
hi: मान

en: none
hi: कोई नहीं

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Upload
hi: अपलोड

en: Options
hi: विकल्प

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Scale
hi: पैमाना

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Option
hi: विकल्प

en: Position
hi: स्थान

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Max
hi: अधिकतम

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hi: स्पेस या अल्पविराम से एक्सटेंशन को अलग करे अग्रणी डॉट का उपयोग ना करे .

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Checked
hi: जाँचा
