Geofield Map (8.x-2.46) - en to ca translation catalogue (52 entries)

en: enabled
ca: habilitat

en: Value
ca: Valor

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Yes
ca: Sí

en: Weight
ca: Pes

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Cache Settings
ca: Preferències de memòria cau

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Fields
ca: Camps

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Scale
ca: Escalar

en: Option
ca: Opció

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Google Maps API Key
ca: Clau de l'API de Google Maps

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
ca: L'amplada per defecte del mapa de Google, en llargada CSS o en percentatge. Exemples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
ca: L'alçada per defecte del mapa de Google, en llargada CSS o en percentatge. Exemples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Map width
ca: Amplada del mapa

en: Map height
ca: Alçada del Mapa

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Field Name
ca: Nom del camp

en: - none -
ca: - cap -

en: Data Source
ca: Origen de dades

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: Geometry
ca: Geometria

en: Zoom Level
ca: Nivell de zoom

en: Maximum file size
ca: Mida màxima de fitxer

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ca: Introduïu un valor com "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes) per a restringir la mida de fitxer permesa. Si ho deixeu en blanc, la mida del fitxer només es limitarà per la mida màxima de post i la mida de les càrregues de fitxers del PHP (el límit actual és <strong>%limit</strong>).

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Security method
ca: Mètode de seguretat

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ca: Separeu les extensions amb un espai o una coma i no inclogueu el punt inicial.

en: Default Map Type
ca: Tipus de Mapa per Defecte

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: Places
ca: Llocs

en: Geofield Map
ca: Mapa Geofield

en: Which field contains geodata?
ca: Quin camp conté dades geogràfiques?

en: - any -
ca: - qualsevol -

en: Geocode address
ca: Adreça Geocode

en: Map Widget, Formatter and Views integration for Geofields.
ca: Integració de widget, format i visualització de mapes per Geofields.

en: Configure Geofield Map Settings (such as Google Maps API key, etc...)
ca: Configureu la configuració del mapa Geofield (com ara la clau API de Google Maps, etc.)

en: Click to reset the map to its initial state
ca: Feu clic per restablir el mapa al seu estat inicial

en: Reset Map
ca: Restablir el mapa

en: The image file is invalid or the image type is not allowed. Allowed types: %types
ca: El fitxer d'imatge no és vàlid o el tipus d'imatge no està permès. Tipus permesos: %types

en: Use this to geocode your search location.
ca: Utilitzeu aquesta opció per geocodificar la vostra ubicació de cerca.

en: - Relative Path
ca: - Camí relatiu

en: The following option will activate caching of geocoding results on the client side, as far as possible at the moment (only Reverse Geocoding results).<br>This can highly reduce the amount of payload calls against the Google Maps Geocoder and Google Places webservices used by the module.<br>Please refer to official documentation on @html5_web_storage browsers capabilities and specifications.
ca: La següent opció activarà l'emmagatzematge en memòria cau dels resultats de geocodificació en el costat del client, tant com sigui possible en aquest moment (només els resultats de Geocodificació inversa).<br>Això pot reduir molt la quantitat de trucades de càrrega útil contra els serveis web de Google Maps Geocoder i Google Places que utilitza el mòdul.<br>Consulteu la documentació oficial a les capacitats i especificacions dels navegadors HTML @html5_web_storage.

en: Gmap Api Localization
ca: Localització de Gmap Api

en: A unique Gmap Api Key is required for both Google Mapping and Geocoding operations, all performed client-side by js.<br>@gmap_api_restrictions_link.
ca: Es necessita una única clau Gmap Api per a les operacions de Google Mapping i Geocoding, totes elles realitzades al costat del client per js.<br>@gmap_api_restrictions_link.
