Geolocation Field (4.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (84 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Prefix
ar: سابقة

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Test
ar: الاختبار

en: Number
ar: رقم

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: URL
ar: العنوان URL

en: Region
ar: المنطقة

en: Anchor
ar: المرساة

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Text
ar: نص

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Components
ar: المكونات

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Url
ar: المسار

en: Off
ar: إيقاف

en: Comment
ar: التعليق

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Address
ar: العنوان

en: General
ar: عام

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Color
ar: اللون

en: Destination
ar: الوجهة

en: Option
ar: خيار

en: Position
ar: الوضع

en: Full
ar: كامل

en: Countries
ar: الدول

en: Source
ar: المصدر

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Minimum height
ar: أقل ارتفاع

en: Minimum width
ar: أقل عرض

en: Map
ar: خريطة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Style
ar: نمط

en: Font Family
ar: عائلة الخطوط

en: Standard
ar: معياري

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Index
ar: الفهرس

en: Debug
ar: تنقيح

en: Editor
ar: محرر

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Overlay
ar: الطبقة

en: Data
ar: المعطيات

en: About
ar: حول

en: Setting
ar: إعداد

en: Route
ar: الطريق

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Maximum height
ar: أقصى ارتفاع

en: Maximum width
ar: أقصى عرض

en: UUID
ar: المعرف UUID
