Geolocation Field (4.0.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (101 entries)

en: Title
gl: Título

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Description
gl: Descrición

en: Enable
gl: Activar

en: Enabled
gl: Activado

en: On
gl: Activo

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Version
gl: Versión

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Test
gl: Proba

en: Number
gl: Número

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: none
gl: ningún

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Font Size
gl: Tamaño da Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Time
gl: Hora

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Region
gl: Área

en: Anchor
gl: Áncora

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Text
gl: Texto

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Components
gl: Compoñentes

en: Options
gl: Opcións

en: Advanced Settings
gl: Axustes Avanzados

en: Bottom
gl: Botón

en: Off
gl: Desactivado

en: Comment
gl: Comentario

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Address
gl: Enderezo

en: General
gl: Xeral

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Color
gl: Cor

en: Destination
gl: Destino

en: Option
gl: Opción

en: Position
gl: Posición

en: Postal code
gl: Código postal

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Google Maps API Key
gl: Clave de API de Google Maps

en: Full
gl: Completo

en: Token
gl: Símbolos

en: Countries
gl: Paises

en: Source
gl: Orixe

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: Minimum height
gl: Altura mínima

en: Minimum width
gl: Anchura mínima

en: Default map type
gl: Tipos de argumentos predefinidos

en: Map
gl: Mapa

en: Maximum zoom
gl: Tamaño máximo

en: Minimum zoom
gl: Mínimo de permanencia en caché

en: Stroke color
gl: Esquema de cor

en: Fill color
gl: Esquema de cor

en: Controls
gl: Controis

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Style
gl: Estilo

en: Font Family
gl: Familia da Fonte

en: Standard
gl: Estándar

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Image path
gl: Ruta da imaxe

en: Index
gl: Índice

en: Debug
gl: Depuración

en: Transparent
gl: Transparente

en: Overlay
gl: Superposición

en: Package
gl: Paquete

en: About
gl: Información

en: Route
gl: Ruta

en: Direction
gl: Dirección

en: Creator
gl: Creador

en: Maximum height
gl: Altura máxima

en: Maximum width
gl: Anchura máxima

en: Locations
gl: Ubicacións

en: Meta data
gl: Limpar os datos da caché

en: Providers
gl: Proveedores

en: Displays
gl: Presentación

en: Styles
gl: Estilos

en: Top center
gl: Arriba centrado

en: Bottom center
gl: Abaixo centrado

en: Exposed
gl: Exposto
