Get Tweets (3.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Remove
de: Entfernen

en: Never
de: Nie

en: Changes saved.
de: Änderungen gespeichert.

en: Query
de: Abfrage

en: Delete old statuses
de: Löschen von alten Status

en: OAuth Settings
de: OAuth-Einstellungen

en: OAuth Consumer key
de: OAuth Schlüssel

en: OAuth Consumer secret
de: OAuth Geheimnis

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Access Token
de: Zugriffs-Token

en: To enable OAuth based access for twitter, you must <a href="@url">register your application</a> with Twitter and add the provided keys here.
de: Für OAuth- basierenden Zugang für Twitter, muß diese Seite als <a href="@url">Anwendung</a> bei Twitter registriert werden und die dabei erhaltenen Schlüssel hier eingetragen werden.

en: Access Token Secret
de: Geheimer Zugriffs-Token
