GetResponse Forms (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Mode
it: Modalità

en: Destination
it: Destinazione

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: field
it: campo

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Weight for new field
it: Peso del nuovo campo

en: Weight for @title
it: Peso per @title
