Geysir (2.1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Add
fa: افزودن

en: Cut
fa: برش

en: Paste
fa: چسباندن

en: Paragraph
fa: فقره

en: About
fa: درباره

en: Translate
fa: ترجمه

en: Uses
fa: استفاده‌ها
