Geysir (2.1.2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Add
it: Aggiungi

en: Cut
it: Taglia

en: Paste
it: Incolla

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: About
it: Informazioni

en: Translate
it: Traduci

en: Uses
it: Usa
