Subgroup (Graph) (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Groups
pt: Grupos

en: Group
pt: Grupo

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Depth
pt: Profundidade

en: Save
pt: Salvar

en: Updated
pt: Atualizado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Subgroups
pt: Subgrupos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: No name
pt: Sem nome

en: Delete relation
pt: Excluir relação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Group type
pt: Tipo de grupo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Create @type
pt: Criar @type

en: Edit relation
pt: Editar relação

en: Group creator must complete their membership
pt: O criador do grupo deve concluir sua participação
